2.08.2012

Part 2. Philadelphia & Longwood Gardens

Amerikaya gelişimizin asıl nedeni eşimin Philadelphia da ki denetimiydi.. Organizasyonu ona yapmış aracı Philadelphia dan kiralamıştık. Saolsun Halitcim başharfie'nin eşi olur kendileri ;) bizi otelimizden alıp 3 saatlik yol yapıp diğer otelimize kadar yerleştirdi. Aracımızıda öncesinden Halit'in yardımıyla kiralamıştık..Otele varmadan kiralanan aracımızı teslim alıp, sonra Wallmart'a gidip onsuz hiç biyere gidemeyeceğimiz GPRS imizi ve çocukların koltuklarını aldık.. Philedalpiada ve bundan sonraki konaklayacağımız yerlerde Hampton Inn ı tercih ettik.. Otelin fiyatı ortalama bir ücret, bölgeye göre değişiyor ama çocukları olanlar için ozellikle çok rahat edeceğiniz çok temiz bir otel zinciri..ayrıca fiyata kahvaltısıda dahil..

Eşyaları odaya bıraktıktan sonra ilk işimiz aşırı acıkan karnımızı doyurmaktı..Saolsun Halitin tavsiyesiyle geldiğimizden beri ilk defa lezzetli bir yemekle karşılaştığimiz ve güneye devam eden yolculuğumuzda sık sık uğrayacağımız Cracker Barrel e gedik..Porsiyonları bizimkilerin 2 katı desem abartmış olmam..en çokda roseberry lemonate e bayılıyorduk..Ertesi gün eşim denetime gitti ve ben çocuklarla başbaşa kaldım.. açıkcası başta biraz ürktüm, ny tan sonra çok ıssız geldi..2 çocukla ben ne yapsam merkeze de uzağım diye düşünürken kahvaltıya indik...yumurta ve zeytin dışında güzel bir kahvaltıydı.. çalışanların ve oteldeki diğer konaklayanların çocuklara karşı ilgisi ve nezaketleri beni çok rahatlattı..kahvaltıdan sonra biraz dışarda dolaşmaya çıktık ama çok fazla görecek bişey yoktu otellerin yanyana yerleştiği bir bölgeydi..Yayaların yürümesi için yol bile yoktu bizde otellerden atlaya atlaya akşam ki geldiğimiz Crakcer Barrel e geldik.. Çocuklar dükkandaki hediyelikleri incelediler tek tek, sonra oturduk çocuklar limonata içtiler ve verdikleri boyama kağıtlarına resme daldılar.. bense kendimi bi filmin içindeymisim gibi hissedip kahvemi yudumluyor ve muhteşem apple pie ımı yiyordum..

Eşim gelince Collingswood a gittik. Eski amerikan evlerinin olduğu bir bölge..Göl kıyısında oturduk..biraz dolaşıp otele döndük, eşimin denetim yaptığı Andrew le yemeğe çıktık..Kendisini ve ailesini en kısa sürede istanbula davet ederek ayrıldık :)

Ertesi gün Washingtona gitmek üzere otelden ayrıldık, öncesinde yolumuzun üzerindeki Botanik Parka uğramak üzere GPRS e adresi yazdık.. Güneye gittikçe hava giderek ısınıyordu, kışlık kıyafetlerimiz yerine baharlıkları bıraktı.. Merakla yola koyulduk..Yaklaşık 1 saat sonra Longwood Gardens Botanik Parkına geldik.. O kadar büyük bir park ki..Yerleşime, düzene hayran olduk.. Parkın her yerini karış karış gezdik..
Amerikan zenginlerinden Dupond'ların bağışladığı bir araziymiş, parkın içinde yaşadıkları evde geziliyor..Ayrıca çok güzel de bir dinlenme restorant kısmı da vardı..Biraz oturup ayaklarımızı dinlendirdik..Bizim gittiğimiz dönem de henüz toprak yeni canlanıyordu..Kapalı olan botanik kısmına girdiğimizde ise kendimizi tropik bir adada hissettik, mis kolan yüzlerce lillium, rengarenk ve kocaman orkide ağaçları, binlerce çeşit bitki.. biz parkın orkide festivali dönemine denk gelmiştik..miss gibi çiçek kokularını içimize çekip yaz ayında da gelmeli diye istemesek te ayrıldık..

7 yorum:

sevde dedi ki...

bayıldım fotoğrafların hepsine,orkidelere inanamadım ne muhteşemler.... sevgiler

hilal dedi ki...

gerçekten orkideler müthişti :)

sevgiler

esra yerebakan dedi ki...

hilal ablacım halit te sizinle olmaktan çok memnun olmuş ben Tr deydim keşke ben de olsaydım burada beraber olmanın tadı çok başka...
part 3-4-5 hepsini bekliyorum özellikle orlando kısmını merakla bekliyorum :)

Elif'in defterinden (mndlna) dedi ki...

Nasıl da güzel çiçekler, ben fotoğraf haline bayıldıysam gerçeğini düşünemiyorum

Syhn dedi ki...

orkide festivaine denk gelmek nasıl bir nasiptir yaa :))
muhteşem apple pia yın kadar kıskandığımı söylemeliyim ;)

hilal dedi ki...

seyhancım ne desem ;) çok şükür Rabbime :) ama apple pie varya apple pie..onun için bi kez daha gidilir yani :)

benim dünyam dedi ki...

Fotoğraflar harika, hele de orkidelere bayıldım,muhteşem gürünüyorlar.
Bizim yerimize de yedin değil mi apple pie ? :)